Rreth meje!

Përshëndetje!

Ky blog (kjo faqe) shkruhet dhe mirëmbahet nga Rizvan Z. Myrtaj.

 

   **  *  **

Për çdo pyetje, koment apo kërkesë tjetër, më shkruani tek adresa e postës elektronike: rinstinkt.blog[tek]gmail[pikë]com

 

 ***   **  *  **   ***

Përse shkruaj

Shkrimi përbën regjistrim të mendimit të individit, një mënyrë për të ruajtur pjesë nga mendimet  e veta përtej vdekjes fizike, si njëfarë fotografie e mendjes. Por përtej këtij aspekti të zymtë, shkrimi shërben edhe si fotografi të cilën mund ta shohësh pas disa kohe dhe të shohësh evoluimin, avancimin apo regresin tënd, krahasuar me atë çke qenë në momentin e shkrepjes së fotogafisë së mendjes.

 

 ***   **  *  **   ***

 

Si mund të ndihmoni?

 

DSC04118

Falemnderit që kaluat këtej!

12 mendime mbi “Rreth meje!

 1. Pershendetje! Blogu juaj me duket shume interesant. Ishte koha tashme qe dikush te krijonte dicka me materiale origjinale Shqip. Ju uroj shume suksese ne rrugen tuaj. 🙂

 2. Blog qe a vlen te shfletohet.
  Kushdo qe do te mesoje diçka do te gjeje ketu ndoshta jo te gjithe kete ”diçka” por diçka do te gjeje. 🙂
  Ju uroj suksese ne vazhdimesi.

 3. rinstinkt i dashur, flm qe lexon aty-ketu ndonje koment timin (kete e mesova sot, pashe ne Ars Poetica te Facebook gishtin tend ;), klikimi me solli ne kete blog… dhe uaaav cfare te thuhet per 5 minuta pervec se pershtypja tashme filloi te ngjizet, perndryshe me sa shoh u dashka muaj e muaj te eksplorohet ky blog, paska aq shume postime qe ia vlen…

  hëpërhë, kthehem herë tjetër, adresen e vura per te te “ndjekur”

  respekte, S.G.

 4. Te lexuarit kete “Dije te shperndare” me ben te ndihem e sigurt ne ato qe di, te kenaqem me gjerat e reja. Sidomos nuk shkon asnje mesim i ri, pa u shoqeruar me nje embelsire te RINSTIKTIT ….
  Je falenderoj … (SINDI)

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s