Edwardsiella andrillae

Edwardsiella andrillae – është ekzemplari i parë i anemoneve detar që zbulohet nën akujt e Atarktidës. Nuk i njihet akoma fiziologjia dhe kështu nuk dihet se si mund të mbijetojë në kushte kaq ekstreme.

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s