Citime nga Margaret Thatcher

Citime nga Margaret Thatcher

Më poshtë do të gjeni një seri me citime nga ish- Kryeministrja Britanike, Margaret Thatçer, quajtur ndryshe edhe Zonja e Hekurt. Ky është një omazh, në distancë një vjetore prej vdekjes së saj, për punën e kryer në qeverinë Britanike të asokohshme, e sidomos për idetë dhe frymën e re që la pas.

[Nëse postimi të pëlqeu, dhe do të qëndrosh i/e azhornuar, mos harro të vendoshësh një “Like” tek faqja e blogut në Facebook.]

————————————————————————————-

Advertisements

3 mendime mbi “Citime nga Margaret Thatcher

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s