Yuri Gagarin – 12 prill 1961

Yuri Gagarin – 12 prill 1961

Juri Gagarin - njeriu i parë në hapsirë

Juri Gagarin

Para shumë vitesh, më saktë 52 vite më parë njeriu i parë arriti të kryente një orbitë të plotë rreth Tokës. Akoma më saktë, kjo ngjarje e madhe e njerëzimit, ndodhi më 12 prill të vitit 1961, dhe njeriut që arriti të kryente orbitën e plotë rreth planetit tonë ishte Yuri Gagarin-i.

Gëzuar Yuri!

 

—————————————————————————————–

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s