Agopunktura

Agopunktura

Ky vizatim është realizuar nga Trong Jin Tchou dhe tregon pikat ku kryhet agopunktura në krah. Vizatimi daton prej vitit 1031.

Agopunktura sipas Jin Tchou – 1031

Agopunktuara në Kinë mund të jetë zhvilluar vetëm duke patur një bazë të jashtëzakonshme njohurish mbi anatominë e trupit të njeriut.

Në fakt, mendohet se njihej në mënyrë perfekte vendosja e nervave kryesorë dhe terminacioneve të tyre.

Ky vizatim është realizuar nga Trong Jin Tchou dhe tregon pikat ku kryhet agopunktura në krah. Vizatimi daton prej vitit 1031.

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s