Imazhet e vitit 2012: Akulli që zvogëlohet

Akulli që zvogëlohet

Kjo shtrirje akulli në detin Arktit ka kapur një rekord të ri, në zvogëlimin e vet. Sipas të dhënave të US National Snow and Ice Data Center në Boudler, Kolorado, kjo masë e madhe akulli është 3,29 milion kilometra katorë më e vogël nga mesatarje e sipërfaqes së vet mes viteve 1979 dhe 2000.

Imazhet e vitit Akulli që zvogëlohet Kjo shtrirje akulli në detin Arktit ka kapur një rekord të rii, në zvogëlimin e vet. Sipas të dhënave të US National Snow and Ice Data Center në Boudler, Kolorado, kjo masë e madhe akulli është reduktuar me 3,29 milion kilometra katorë më e vogël nga mesatarje e sipërfaqes së vet mes viteve 1979 dhe 2000.

Kjo shtrirje akulli në detin Arktit ka kapur një rekord të rii, në zvogëlimin e vet. Sipas të dhënave të US National Snow and Ice Data Center në Boudler, Kolorado, kjo masë e madhe akulli është 3,29 milion kilometra katorë më e vogël nga mesatarje e sipërfaqes së vet mes viteve 1979 dhe 2000.

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s