Aerozoli (global) në atmosferë

Kjo fotografi është publikuar nga NASA para disa ditësh. Fotografia është krijuar (prodhuar) nga puna e superkompjuterit të NASA-s, Discover, në qendrën për simulimin klimatik në Goddard Flight Center, në Maryland.

Aerozoli global

Fotografia ka një rezolucion prej 10 km dhe paraqet flukset e aerozolit në atmosferën e globit.

Ngjyrat e ndryshme përfaqësojnë tipet e ndryshme të thërrmijave që qëndrojnë pezull në ajër: pluhuri përfaqësohet në të kuqe, kripa e detit në blu, tymi në jeshile dhe thërmijat e fosfatit në të bardhë.

Fotografia mund të gjendet me rezolucon (definicion) të lartë në faqen e NASA-s.

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s