Forma dhe permasat e Viruseve

Këto mikrografi elektronike ilustrojne diversitetin morfologjik te viruseve.

Viruse qe përmbajnë ARN polio virus, virusi i mozaikut të duhanit, Rous sarkoma

Viruse qe përmbajnë ADN si material gjenetik papilloma virus, herpes simplex virus

Bakteriofagë (viruse) qe përmbajnë ADN, T4, T7 dhe landa l

Një mendim mbi “Forma dhe permasat e Viruseve

  1. Pingback: Çfarë janë viruset? | rinstinkt

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s