Citoskeleti i një qelize eukariote

Vihen re: membrana plazmatike, rrjeti endoplazmatik, mitokondri dhe struktura te ndryshme te citiskeletit te qelizes (filamente te ndermjetem, mikrofilamente dhe mikrotubtha)
Reklama

Një mendim mbi “Citoskeleti i një qelize eukariote

  1. Pingback: Fjalorth | rinstinkt | rinstinkt

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s