Terminacion (mbarese) nervore

Mikroskopi elektronike me skanim e një mbarese nervore. Mbaresa nervore është demtuar (hapur) për te treguar fshikezat (portokalli dhe blu) qe përmbajnë kimikate qe perdoren për te kaluar mesazhin ne sistemin nervor.

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s