Mikroskopi: citoskeleti

Ne këto qeliza, filamentet e aktines duken ne lejla te zbehte, mikrotubthat ne te verdhë, dhe berthamat me jeshile. Kjo pamje, qe është ngjyrosur artificialisht (gixhitalisht), fitoi cmimin e pare ne “2003 Nikon Small World Competition”.

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s