Përshtatje (5)

Sqepi i ketij zogu eshte pershtatur per te nxjerre larvat e insekteve nga lekura e trungjeve. Nofulla e poshtme perdoret per te hequr koren, ndersa nofulla e siperme dhe gjuha terheqin prene.

—–
(c) R.instinkt blog 

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s