Gëzuar vitin e ri 2012!

Mbyllje viti.

Të gjithë bëjnë përmbledhjen e ngjarjeve të vitit kalendarik që po përgatitemitë lëmë pas. Dikush thotë se ishte një vit i mbarë, një tjetër thotë, po ashtu,se ishte një vit i mbarë… dhe të gjithë luten që viti i ardhshëm të jetë njëvit i mbarë, ose të paktën, me i mbarë se ky që po lihet pas.

Për mua, ka rëndësi që njeriu të mësojë nga gabimet e veta, dhe nga ato të të tjerëve, natyrisht.

Synimet për vitin e ardhshëm? Të mundohem(i) të luftoj(më) fenomenet negative të mendjes së kafshës-njeri; gjithashtu injorancën, fenë, korrupsionin, varfërinë, pabarazinë, luftën, propagandën.

Shëndet!

R.

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s