Një pikturë në vaj e Antonie van Leeuwenhoek (1632-1723)

Një pikturë në vaj e Antonie van Leeuwenhoek  (1632-1723) ulur në laboratorin e tij.

Një pikturë në vaj e Antonie van Leeuwenhoek (1632-1723) ulur në laboratorin e tij.

Antonie van Leeuwenhoek ishte një nga njerëzit më kurioz dhe më origjinalë që kanë jetuar deri më sot. Është e vështirë ta krahasosh me tjetër njeri sepse i përkiste një gjinie ku ai ishte tipi dhe specia e vetme; dhe kur vdiq linja e tij u zhduk.

——————————————————————————————————————-

Advertisements

Lini një koment

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s